גליון 109

ידידי התלמוד הישראלי !

 

פרשיות השבוע עוסקות בין היתר בהתמודדות מורכבת עם אויבים ושונאים מבחוץ. בפרשת תולדות אותה קראנו אתמול נאלץ יצחק להתמודד עם פלישתים שבמתקפות שנאה סותמים פעם אחר פעם וממלאים עפר את בארות המים אותן הוא חופר בנגב, מקום שגם כך חסרים בו מים לשתיה, לצאן ולחקלאות. גם בפרשת השבוע הבא, פרשת ויצא, יאלץ בנו של יצחק, יעקב, להתמודד בחרן מול אויב מתוחכם, לבן הארמי, המחליף לו את רחל בלאה, מרמה אותו שוב ושוב, ומנסה למנוע ממנו בדרכי נוכלות להקים את ביתו הפרטי והלאומי.

 

כנראה, שגם בעניין הזה של התמודדות עם שונאים ונוכלים- מעשי אבות סימן לבנים, ופרשיות השבוע באות ללמדנו כיצד גם בשעות קשות יש לשמור על הערכים והמוסר, האנושיות וקור הרוח, האמונה והנחישות.

 

הדמות המרכזית בערכת הלימוד המצ"ב היא דמותו של המרגל בדמשק, אלי כהן הי"ד,  שהשנה מלאו בדיוק 50 שנה ללכידתו והוצאתו להורג בסוריה. אלי כהן הי"ד הפך לסמל לגבורה, למסירות נפש, וליכולת התמודדות מרשימה- וכל זה למען בטחון ישראל ושלום הדורות הבאים.

 

לצערנו- החדשות האחרונות מלמדות אותנו כי עדיין ההתמודדות לא תמה. עדיין חסרי צלם אנוש מסתובבים בעולם, טובחים ורוצחים ללא רחם וללא אבחנה. כנראה שעדיין דרך ארוכה לפנינו עד שנזכה לימים עליהם מדבר הנביא ישעיה: " וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה".

 

משפחת התלמוד הישראלי משתתפת בצערן של המשפחות השכולות הן בארץ והן בצרפת, ומתפללת להחלמה מהירה ורפואת הגוף והנפש לכל הפצועים הנפגעים.

 

בתפילה לימים של שקט ובשורות טובות ובידידות

 

 

מאיר יעקבסון        אבי רט               רו"ח חיים פרייליכמן

מייסד ועורך      מנהל חינוכי ועורך      יו"ר חבר הנאמנים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Attachments area

Preview attachment TALMUD_ISRAELI _109_פרשת ויצא- תלמוד ישראלי.pdf

TALMUD_ISRAELI _109_פרשת ויצא- תלמוד ישראלי.pdf

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*